Zpět do obchodu

Registrace

Rýžové otruby, 20 kg

Rýžové otruby, 22 % tuku, balení 20 kg. 

805 Kč

Rýžové otruby, 20 kg

Kód: 330

Rýžové otruby, 22 % tuku, balení 20 kg. 

Rýžové oruby vznikají jako vedlejší produkt při zpracování rýže, ale zdaleka nejsou méněcenným či podřadným krmivem, za které byly dříve považovány.

V prvé řadě se vyznačují vysokým obsahem tuku, lehce využitelného zdroje energie pro všechny kategorie koní, stravitelnějšího, než jsou běžné rostlinné oleje. Jsou však bohaté také na vlákninu, představují dobře vstřebatelný a využitelný přírodní zdroj vitamínů B a E, celé řady důležitých minerálů a stopových prvků (železo, draslík, hořčík a fosfor), mastných kyselin a nejrůznějších antioxidantů, včetně Gamma Oryzanolu, jehož účinky znají a využívají mnozí lidé, především sportovci.

Tyto vlastnosti je činí nezastupitelnými při bezpečném nasvalování koní, ať už po nemoci nebo před závodní sezonou, významně přispívají ke zlepšení kvality kůže a srsti. Jsou vynikající součástí krmné dávky koní, kteří z různých důvodů nemohou přijímat větší množství škrobů, a tedy ani běžných obilovin, a přesto potřebují dostatek energie. Sem patří koně rezistentní na inzulín, náchylní na schvácení kopyt, se svalovými problémy (tying-up), ale i rychle rostoucí mladí koně, kteří bývají ohroženi vývojovými ortopedickými poruchami.   

Pokud tedy potřebujete, aby váš koník přibral nebo nasvalil a nebyl krmen "horkými" kaloriemi, je tato surovina řešením pro váš problém. 

Doporučená krmná dávka:  0,5 - 1 kg na den, s přihlédnutím k tělesné váze, aktivitě a věku 

Jméno značky: Epona
Kategorie: Krmení
Dostupnost: Skladem
805 Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
NajduZboží.cz